Web Tasarım Nedir Ne İşe Yarar?
  Genel

16/08/2018   Ahmet Toprak

Web Tasarım Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet ortamında rekabet en üst seviyeye çıkmış durumdadır. İnternetin ve mobil telefon kullanımının bu denli yaygınlaşması artık şirketlerin birçoğunun sunduğu hizmet ve faaliyetleri internet ortamına taşımasına sebep olmuştur. Bu anlamda aynı hizmeti sunan internet siteleri arasında rekabette web tasarımı oldukça belirleyici bir rol üstlenmektedir.

Web sitesi tasarım çalışmaları alanında uzman ve profesyonel tasarımcılar tarafından yapılması sayesinde başarıya ulaşma sansı çok daha yüksek olmaktadır. Web tasarımı yapabilmek için html ve css program dillerini en iyi seviyede bilmek ve hakim olmak gerekmektedir. Ayrıca yapılacak web tasarım çalışmalarının profesyonel bir şekilde yapılabilmesi için html ve css dillerinin yanında html5, css3, jquery, Flash, JavaScript gibi tasarım dillerinin de bilinmesi gerekmektedir. Bu sebeple web tasarımı oldukça zor ve kalite gerektiren bir çalışmadır.

Web Tasarımı Ne İşe Yarar

Web Tasarımı sitelerin kullanım kolaylığı ve görsellik anlamında daha etkin ve işlevsel olmasını sağlamaktadır. Yapılan tasarımlar sitelerin kurumsal veya kişisel özelliklerinin ortaya koymasını, kalitesini, güvenilirliğini ve kullanışlılığını en iyi seviyeye getirmeye çalışmaktadır. Web tasarımları ile beraber yapılan Seo çalışmaları sonucu arama motorlarında daha üst sıralarda yer alınmaktadır.

Mobil Web Tasarım

Günümüzde mobil telefon kullanımın artması ve insanların telefonları ile bilgisayarlardan daha çok vakit geçirmesi ile beraber yapılan web tasarımlarının mobil telefonlarda da çalışabilmesi için Mobil web tasarım faaliyetleri yapılmaktadır.


Etiketler: web tasarım web tasarım nedir web tasarım ne işe yarar responsive tasarım nasıl yapılır