Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır, Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
  Genel

26/09/2018   Ahmet Toprak

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır, Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İnternette yazdığınız ve yayınladığınız içeriklerin hit alması ve görüntülenmesi için yazdığınız içeriğin ‘’seo uyumlu içerik yazma’’ kurallarına uygun olması önemli. Aksi taktirde sizin çok verimli ve kaliteli bir içeriğiniz işe yaramayan bir içeriğin zaman zaman gerisinde kalabilir. Elbette seo uyumlu içerik yazmak için kaliteli bir içerik olması önemli ve bu sıralamaya etki ediyor fakat asla tek başına yeterli değil. Size seo uyumlu içerik yazmak için 4 tavsiye vereceğiz!

1.) Seo Uyumlu Başlık: İçeriğinizin seo uyumlu olması için başlık oldukça önemlidir. İlk başlığı ve altbaşlıkların seçimini seo için uygun başlıklardan seçmeniz sizin görüntülenme sayınızı arttıracaktır. Başlıkların uzun olmaması ve içeriğinizle doğrudan ilgili olması önemlidir.

2.) Meta ve Etiketler: Sitelerine içerik giren büyük bir kitlenin bu önemli 2 etkeni yeterince önemsemediğini söyleyebiliriz. Seo uyumlu içerik için meta ve etiket oldukça önemlidir. Meta açıklamasında yine anahtar kelimeniz yer almalı ve toplam harf sayısı 160’I geçmemelidir.

3.) Seo uyumlu İçerik: İçeriğin genel olarak seo uyumlu olması gerekir. Bunun için %2 oranında anahtar kelime kullanımı ve alt başlıkların uyumu oldukça önemli. Biraz daha ince ayarlar yapmak istiyorsanız dolaylı anahtar kelimeler ve site içi linklemeler kullanabilirsiniz.

4.) Başlıklar H1,H2 Uyumu: Eskiden en değerli seo ayarlarından biri olan h1, h2 uyumu eskisi kadar önemli olmasa bile hala doğrudan google arama politikalarında yer alan durumlardan biri olmaktadır. Bu başlık kullanımı kullanıcıların içeriği daha iyi algılaması ve ayırt edebilmesini sağlamaktadır. 

 


Etiketler: Seo uyumlu makale seo uyumlu içerik yazma seo uyumlu yazı nasıl yazılır meta etiketi ne işe yarar