Seo Nedir Niçin Yapılır Yararları Nedir?
  Genel

14/08/2018   Ahmet Toprak

Seo Nedir Niçin Yapılır Yararları Nedir?

Seo arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.  Yani başta Google olmak üzere diğer arama motorlarında anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almak için yapılan çalışmaların tümüne denmektedir. Yapılan Seo çalışmalarının içeriğinde ise web site analizi, içerikler, gelen bağlantılar, giden bağlantılar, sitenizin tasarımı, sosyal medya optimizasyonu, sitenizin düzenlenmesi, anahtar kelimeler, rekabet analiz, gibi birbirinden önemli basamaklar ve ayrıntılar yer almaktadır.

Seo Ne İşe Yarar?

Web sitelerine internet üzerinden çok çeşitli kaynaklardan ziyaretçi gelebilmektedir. Web sitelerine gelen trafik kaynakları içerisinde genel itibari ile en kaliteli ve efektif ziyaretçiler arama motorlarını kullanarak gelen ziyaretçi kitlesidir. Bu önemde dolayı arama motorlarındaki aramalarda üst sıralarda olmak internet siteleri için oldukça önemli hale gelmiştir. İşte arama motorlarındaki potansiyel hedef kitlenin internet sitesine çekilebilmesi yapılacak başarılı ve profesyonel Seo çalışmaları ile yakından ilgilidir.

Seo Faydaları Nelerdir?

Yapılan kaliteli ve profesyonel Seo çalışmaları sonucu web sitelerini bu çalışmalardan oldukça pozitif faydalanmaktadır.  Seo faydaları ise şu şekildedir;

  • Arama motorlarında yer alan hedef kitle siteye çekilerek site için kaliteli trafik sağlanmış olmaktadır
  • Bu durum markanın bilinmesi ve tanınmasını oldukça yardımcı olmaktadır.
  • Yapılan başarılı Seo çalışmaları akılda kalıcı bir iz bırakmaktadır.
  • Arama motorlarında ilk sayfalarda yer almak kendi alanında en bilindik sitelerden bir haline gelmeyi sağlamaktadır.
  • Hedef kitleye en hızlı ve en efektif ulaşımı sağlamaktadır.
  • Satış ve pazarlama konusunda büyük artışlar sağlanabilmektedir.

Etiketler: Seo nedir seonun faydaları seo ne işe yarar seo nasıl yapılır