Kopya İçeriğin Websitesine Zararları
  Genel

21/08/2018   Ahmet Toprak

Kopya İçeriğin Websitesine Zararları

Google her zaman benzersiz içerikler aradığı için kopya içerik sitenizi geriye düşürecektir. Her web sitesi Canonical Etiket oluşturur ve o içeriği kendisine ait olarak belirler. Böylece Google’a yeni kaynak eklenirken içeriğin sizin sitenizden kopya olduğu anlaşılır. Ya da siz kopya içerik paylaşıyorsanız diğer sitelerden kopya yaptığınız anlaşılacaktır.

Web sitenizde özgün içerikler ne kadar fazlaysa Google size o kadar değer verir. Un utmayın ki Google dijital bir ansiklopedidir. Ne kadar fazla bilgi çeşitliliği olursa kendisini o kadar geliştirir. Bu yüzden aynı içerikten çok sayıda olmasına ihtiyacı yoktur. Hatta kullanıcılara sürekli aynı içerikleri sunması onun için dezavantajdır. Bu yüzden Google özgün içeriklere hayati önem verir. Sitenizi yükseltmek için yapacağınız en iyi SEO çalışması geniş ve özgün içerik üretmektir.

Kopya İçerik Nasıl Anlaşılır?

Sitenizi yükseltmek adına SEO çalışması yapıyor ya da yaptırıyorsanız özgün içerik üretmek şarttır. Bunu test etmenin de bazı yolları vardır. Kopya ya da spinleme makaleler sitenizi yükseltmek yerine dibe çekecektir.

Özgün içerik testi yapan web araçları ile içerikleri testten geçirebilirsiniz. Bu araçlardan ücretsiz olanlar biraz daha yüzeysel çalışırken, ücretli olanlar satır satır inceleme yaparak sonuç çıkarır.

Kopya içeriklerde ufak değişiklikler yaparak Google’a yutturma diye özetleyebileceğimiz spinleme de Google tarafından anlaşılır. Spin içerikleri test eden araçlar da mevcuttur.

 


Etiketler: Kopya içerik neden yapılmamalıdır kopya içerik siteye zarar verirmi kopyala yapıştırın siteye zararları websitesine kopyala yapıştır yapmak