FileZilla Nedir, Ne İşe Yarar?
  Genel

23/08/2018   Ahmet Toprak

FileZilla Nedir, Ne İşe Yarar?

FileZilla programı web sitesi ile sunucu arasında bağlantıyı sağlayan bir programdır. Genel olarak FTP programları olarak adlandırılan sınıfta yer almaktadır. Bu program sayesinde sunucuda sitenizle ilgili yer alan dosyalara erişebilir ve istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz. Dolayısıyla kısaca FileZilla programının bir tür dosya aktarım programı olduğunu ifade edebiliriz.

Nasıl İndirilir?

FileZilla programı lisanslı bir programdır. Bu programa alternatif olarak geliştirilen çeşitli programlar elbette ki mevcuttur. Ancak ara yüzünün son derece kullanışlı ve basit olması sebebiyle FileZilla daha çok tercih edilmektedir. Ancak bu programı indirirken kendi kaynağından indirmeniz daha isabetli olacaktır. Zira farklı yerlerden indirmeniz durumunda bilgisayarınızın virüs kapması gibi risklerle karşılaşabilirsiniz. Bu da geri dönüşü olmayacak ciddi zararların oluşmasına neden olabilir. Hız konusunda da sizleri şaşırtacak olan bu programı indirirken FileZilla internet sitesi kullanılmalıdır. Ücretsiz olarak sunulan bu programı kısa sürede kurabilecek ve ardından da dosya aktarım işlemlerine derhal başlayabileceksiniz.

Sürükle Bırak

FileZilla ne işe yarar sorusunun ardından kullanımına ilişkin de birkaç önemli bilgi vermek istiyoruz. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere FileZilla programının kullanımı son derece kolaydır. Öyle ki sürükle bırak sisteminin varlığı sayesinde hiçbir zorluk yaşamadan kısa süre içerisinde dosya aktarımı sağlayabileceksiniz.

Ayrıca FileZilla programı sayesinde hosting yani sunucunuza istediğiniz yerden erişim sağlayabilmeniz de mümkün olacaktır.


Etiketler: Filezilla nedir filezilla ne işe yarar ftpye dosya yüklme ftp ile dosya yükleme ftp dosya yükleme programı